شنبه 25 جون 2022
 • فناوری اطلاعات
  فناوری اطلاعات به مطالعه، طراحی، توسعه، پیاده‌سازی، پشتیبانی یا مدیریت سیستم‌های اطلاعاتی مبتنی بر رایانه، خصوصاً برنامه‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزار رایانه می‌پردازد
 • الکترونیک
  الکترونیک الکترونیک آنالوگ و دیجیتال
 • آردوینو
  آردوینو مشخصات ، مثال ، برنامه های مفید و برنامه نویسی برد پر کاربرد آردوینو (بزودی.....)
 • تعمیرات نرم افزار و سخت افزار
  تعمیرات نرم افزار و سخت افزار تعمیرات نرم افزاری و سخت افزاری لپ تاپ ، تبلت و PC
 • نرم افزارهای سیستم عامل اندروید
  نرم افزارهای سیستم عامل اندروید نرم افزارهای کاربردی و درخواستی مشتریان و دوستان گرامی پیرامون سیستم عامل اندروید (بزودی.....)
 • اطلاعات سیستم عامل اندروید
  اطلاعات سیستم عامل اندروید اطلاعات و متعلقات سیستم عامل اندروید مورد نیاز و درخواست شده توسط مشتریان و دوستان گرامی. (بزودی.....)
 • پشتیبانی اینترنتی ، تلگرامی
  پشتیبانی اینترنتی ، تلگرامی پشتیبانی اینترنتی ، تلگرامی درخواست های مشتریان و دوستان گرامی.
 • پرسش و پاسخ
  پرسش و پاسخ حل مشکلات کامپیوتری ، اورژانس رایانه و انجام کمک رایانه ای پاسخگویی به سوالات کامپیوتری و انجام پروژه های مرتبط.
 • برنامه نویسی
  برنامه نویسی برنامه‌نویسی فرایند سوق دادن ساختار اصلی یک مسئله محاسباتی به برنامه‌ای قابل اجرا است .

سایت در حال آپدیت و تغییر UI میباشد...

 • Default
 • Title
 • Date
 • Random

مدیریت باطری در لپ تاپ

مدیریت شارژ در لپ تاپ ها به یکی از مسائل مهم برای کاربران تبدیل شده است که هر کاربر دوست دارد که وقتی لپ تاپ خود را شارژ میکند این وسیله بتواند شارژ بیشتری را حفظ کند ،در این مطلب ترفندی آموزش داده میشود که کاربران میتوانند شارژ لپ تاپ خود را مدیریت کرده و میزان بهره وری از آن را بیشتر شود.

در لپ تاپ ها بر روی ویندوز ها یک شکل باطری در نوار وظیفه ( کنار ساعت) قرار داده شده که هر کاربر میتواند مدیریت هم شارژ باطری خود را مدیریت کرده هم از زمان و میزان شارژ باقی مانده ی لپ تاپ خود مطلع شد.

وقتی بر روی باطری کلیک کرده و بر روی گزینه ی (more power options) کلییک کنید صفحه ی تنظیمات باطری جلوی شما نمایش داده میشود که در صفحه سه عنوان جلوی شما نمایش داده میشود

این عنوان ها شامل (power saver) و (balanced) و (high performance) میشود که در ادامه ی مطلب هر یک از عنوان ها توضیح داده میشود.

 1. (power saver) : انتخاب این عنوان برای کاربرانی قابل استفاده تر است که به شارژ لپ تاپ خود بیشتر احتیاج دارند یا در مواقعی که کاربر به برق دسترسی ندارد   (مثل مسافرت رفتن و هنگام رفتن برق و…..) یا میخواد با لپ تاپ خود کارهایی انجام دهد که به سرعت سی پی یو احتیاجی ندارد مثل (دانلود فیلم و وب گردی و ……)  میتواند این گزینه را انتخاب کند ، انتخاب این گزینه باعث میشود که سیستم به طور خودکار برق رسانی به پردازنده ی سیستم را کمتر کرده و اگر شما نور سیستم را نیز کم کنید باعث میشود که لپ تاپ شما زمانی بین ۱ الی ۲ ساعت شارژ بیشتر نگه دارد ولی سرعت لپ تاپ به دلیل برق رسانی کمتر به پردازنده کمی کاهش مییابد.
 2. (balanced) : انتخاب این عنوان سرعت را از حالت قبل بیشتر کرده ولی به دلیل این که برق رسانی به پردازنده بیشتر میشود پردازنده برق بیشتری مصرف کرده و شارژدهی کمتر مشود ، از این عنوان زمانی استفاده کنید که میخواهید با برنامه های عمومی سیستم استفاده کنید.
 3. (high performance) : انتخاب این گزینه زمانی میباشد که کاربر به تمام سرعت سیستم خود نیاز دارد و هنگامی که به برق دسترسی دارید سعی کنید از این وضعیت استفاده کنید تا سیستم متحمل فشار نشود و سرعت واقعی آن را حس کنید. در این وضعیت برق رسانی به پردازنده و کلیه ی قطعات به طور کامل انجام میشود و سیستم سرعت واقعی خود را بدست میاورد ولی در این حالت لپ تاپ شارژ دهی خوبی ندارد.

 

چگونه عمر باتری لپ تاپ را افزایش دهیم؟

 

بسیاری از ما از اینکه باتری دستگاهمان زود خالی می‌شود دلخوریم و همیشه نسبت به آن شکایت داریم. اما تا به حال آیا به این فکر کرده‌ایم که چرا باتری لپ تاپ به این سرعت تخلیه می‌شود؟

باتری لپ‌تاپ‌ها معمولا حدود ۳ الی ۴.۵ ساعت شارژدهی دارند. چه ۴ سلولی باشند و چه ۶ سلولی. البته در برخی دستگاه‌ها که از سخت افزاری قوی استفاده می‌کنند و در مقابل باتری ۴ سلولی دارند کمی اوضاع فرق می‌کند. مدیریت انرژی بایستی در این دستگاه‌ها با دقت بیشتری صورت گیرد. مثل Z500 یا Z510 لنوو.

 

حال چند راه حل را پیش روی شما می گذاریم تا بتوانید باتری خود را مدیریت کنید و میزان استفاده خود را از باتری بالاتر ببرید:

 1.  سیستم های بی‌سیم را غیرفعال کنید. در صورتی که به اتصال وایرلس و بلوتوث و یا هر کدام از آنها نیاز ندارید این دستگاه‌ها را خاموش کنید و در حالت غیرفعال قرار دهید. بلوتوث و وایرلس همیشه در حال جستجو دستگاه‌های مربوط هستند که این کار باعث مصرف انرژی می‌شود.
 1. نور صفحه نمایش را مناسب با نور محیط در نظر بگیرید. تا آنجا که چشمانتان اذیت نمی شود نور صفحه نمایش را کم کنید. هر چه نور صفحه نمایش کمتر باشد مصرف انرژی هم کمتر می‌شود.
 1. قابلیت‌های اضافی را کنترل کنید. اگر کیبورد شما دارای نور پس زمینه است آن را در مواقعی که نیاز نیست خاموش کنید. این چراغ‌های LED با اینکه کم مصرف هستند و زیبایی خاصی به دستگاه می دهد ولی ذخیره ۵ درصد باتری ارزش خاموش کردن آنها را دارد.
 1.  از اتصال هر گونه وسیله جانبی بی مورد به دستگاه خودداری کنید. مثلا استفاده از موس یا پایه‌های خنک کننده (یا اتصال هر گجت دیگر به دستگاه، حتی فلش) در زمانی که از باتری استفاده می‌کنید باعث می‌شود مصرف شما افزایش یابد. اگر دیسکی داخل DVD درایو دستگاه قرار دارد نیز آن را خارج کنید.
 2. فقط یک برنامه در حال اجرا داشته باشید. وقتی چندین برنامه را با هم اجرا می‌کنید پردازنده نیاز به قدرت بیشتری برای پردازش آنها دارد و این قدرت بیشتر باعث افزایش مصرف باتری می‌شود. برای مثال گوش دادن به موزیک و نوشتن یک متن در کنار آن مصرف را تا ۱۵ درصد افزایش می‌دهد. اینکار باعث افزایش حرارت و افزایش کارکرد سیستم خنک کننده می‌شود که در نهایت مصرف سریع‌تر باتری را همراه دارد.
 3. حالت Power Saving را فعال کنید. در قسمت تنظیمات نیرو و با کلیک روی علامت باتری، گزینه ذخیره سازی انرژی را فعال کنید تا دستگاه شما مصرف باتری را بهینه کند و با کاهش سرعت چرخش هارد و پایین آوردن فرکانس پردازنده به ذخیره انرژی کمک کند. 
 4. بازی نکنید. بازی های رایانه‌ای به علت درگیر کردن قسمت‌های مختلف دستگاه باعث می‌شوند باتری به سرعت تخلیه شود. همچنین با ایجاد حرارت بالا موجب چرخش سریع‌تر فن و افزایش کارکرد سیستم تهویه می‌شود که این موضوع تاثیر بسیار زیادی در مصرف انرژی دارد.
 5. محیط باتری را خنک نگه دارید. این موضوع به این معنی نیست که شما حتما از پایه‌های خنک کننده استفاده کنید. همانطور که در مورد ۴ گفته شد این کار نه تنها کمکی نمی‌کند بلکه باعث افزایش مصرف انرژی نیز می‌شود. منظور از اینکه محیط باتری را خنک نگه دارید این است که دستگاه را روی پتو، فرش و یا سطح نرم یا روی پاها قرار ندهید. این کار باعث تولید گرما و پایین آوردن عملکرد باتری می‌شود چه بسا ممکن است به دستگاه نیز آسیب جدی وارد کند. برای اسفاده از دستگاه حتما سطحی صاف، صیقلی و سفت را انتخاب کنید.

این چند روش ساده به شما کمک می‌کنند تا باتری خود را به راحتی مدیریت کنید در مواقع ضروری بتوانید مدت زمان بیشتری از باتری خود استفاده کنید.

  

ارتباط مستقیم با نویسنده 

شاد و پیروز باشید .

جستجو در سایت

تابلوی اعلانات سایت

 • مطالب ودانلودها +

  با توجه به گسترده بودن دنیای کامپیوتر و الکترونیک و مطالب IT ، فایلهای دانلودی در سایت فایلها وبرنامه های درخواستی از طرف (مشتریان ، همکاران و دوستان گرامی) می باشد. 
 • برنامه نویسی مقدماتی #C +

  بزودی برنامه نویسی مقدماتی #C را در سایت قرار خواهیم داد.
 • درباره آردوینو +

  بزودی مطالب آموزشی و کاربردی پیرامون برد آردوینو در سایت قرارخواهیم داد.
 • 1

حاضرین در سایت

ما 554 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کانال تلگرام

اطلاع رسانی:

برای دریافت راهنمای سامانه کد ذیل را به وسیله تلفن همراه با برنامه QR & Barcode Scanner اسکن نموده و گزینه Send SMS را برگزینید :

X

Right Click

No right click